DARMOWE TUTORIALE DESKTO
CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ WIĘCEJ ? DESKTOP
OD 9ZŁ DESKTOP
KURS AUTOCAD PODSTAWY DESKTOP
Previous Next Play Pause
1 2 3 4
CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ WIĘCEJ ? MOBIL
OD 9ZŁ ? MOBIL
KURS AUTOCAD PODSTAWY MOBIL
Previous Next Play Pause
1 2 3
4 Komentarzy

Poprzednio było o Resetowaniu. A dziś, w związku z licznymi zapytaniami "Jak pobrać AutoCAD - bezpłatna wersja testowa ?", stworzyliśmy krótki artykuł odpowiadający na to pytanie. Zapraszamy do lektury:)

 

Po co pobierać AutoCAD'a w bezpłatnej wersji testowej?

Wielu doświadczonych użytkowników, a także studentów czy też entuzjastów oprogramowania, chciałoby przetestować program AutoCAD. Dotyczy to zazwyczaj najnowszej wersji. I tu często ktoś ma taką potrzebę pobrania AutoCAD'a, w celu sprawdzenia nowinek w aktualnej wersji a posiada licencję na wersje starszą. Tym sposobem można sprawdzić nowszą wersje przed aktualizacją starszej. Nie wszystkim pasuje najnowsza wersja, ze względu na szybko postępujący rozwój układu graficznego. W nowszej wersji użytkownicy mogą mieć problemy ze znalezieniem poleceń, z których bez problemu korzystali w wersji starszej. Innym powodem może być potrzeba testowania programu przed zakupem do firmy lub przez samodzielnie działającego projektanta. Poprostu niektórzy mogę nie być pewni czy to jest dla nich. Jeszcze innym powodem może być zwykła ciekawość:) Tak czy inaczej dla wszystkich zainteresowanych producent AutoCAD'a, firma Autodesk udostępnia program AutoCAD jako bezpłatną wersje testową. Można z niej korzystać przez okres 30 dni za darmo.

 

Jak pobrać AutoCAD'a - bezpłatna wersja testowa?

Nic prostszego. Wchodzimy na stronę internetową producenta AutoCAD'a - www.autodesk.pl. Wybieramy z górnego menu BEZPŁATNE WERSJE TESTOWE.

Jak pobrać AutoCAD - Bezpłatna wersja testowa. Źródło: www.autodesk.pl

 

Po przeniesieniu nas do następnego ekranu, klikamy na interesujący nas program, w tym przypadku AutoCAD.

Jak pobrać AutoCAD - Bezpłatna wersja testowa. Źródło: www.autodesk.pl

 

A tu naszym oczom ukazuję się ekran z wymuszoną rejestracją. Tak, aby pobrać AutoCAD'a - Darmowa wersja testowa trzeba się zarejestrować ale to także nić trudnego. Klikamy na "Utwórz konto".

Jak pobrać AutoCAD - Bezpłatna wersja testowa. Źródło: www.autodesk.pl

 

Wpisujemy nasze dane; Imię, Nazwisko oraz adres E-mail. Po zapoznaniu się, akceptujemy warunki korzystania z usługi. A na koniec klikamy "Utwórz konto".

Jak pobrać AutoCAD - Bezpłatna wersja testowa. Źródło: www.autodesk.pl

 

Po weryfikacji adresu e-mail (trzeba go potwierdzić za pośrednictwem otrzymanego maila), wracamy do naszego poprzedniego ekranu i tym razem klikamy na "Zaloguj". Po czym wpisujemy adres e-mail na który zarejestrowaliśmy konto i klikamy na "Dalej". Następnym krokiem jest wpisanie stworzonego przy rejestracji konta hasła.

Jak pobrać AutoCAD - Bezpłatna wersja testowa. Źródło: www.autodesk.pl

 

Po zalogowaniu, system przekierowuje nas do strony z możliwością pobrania AutoCAD'a - Darmowa wersja testowa. Przed pobraniem trzeba wybrać - jaka wersja AutoCAD'a nas interesuje; na system Windows lub Mac (1), język (2). Po wybraniu naszych typów można klikać na "Rozpocznij pobieranie". Na nasz dysk na komputerze zostanie pobrany niewielki plik instalacyjny o nazwie AutoCAD_2018_Polish_Win_32_64bit_wi_pl-PL_Setup_webinstall (niecały 1MB). Nie jest to plik instalacyjny stricte programu AutoCAD. Autodesk nie udostępnia pliku instalacyjnego .exe, a jedynie menadżera instalacyjnego. Po kliknięciu na plik, nasz komputer automatycznie zainstaluję AutoCAD'a pobierając tym razem duży plik (kilka GB) bezpośrednio z serwera producenta. Zabieg ten nie zaśmieca przestrzeni dyskowej, co jest bardzo trafnym rozwiązaniem:)

Jak pobrać AutoCAD - Bezpłatna wersja testowa. Źródło: www.autodesk.pl

 

Po zainstalowaniu poprawnie programu AutoCAD, można cieszyć się z jego dobrodziejstw przez 30 dni. Czas liczony jest od dnia instalacji.

Żródło: www.autodesk.pl

*Uwaga. Powyższy instruktaż dotyczy pobrania wersji AutoCAD 2018 i jest aktualny na dzień 12 kwietnia 2017. W przyszłości schemat ten może ulec zmianie.

 

Teraz już wszystko jasne !

Życzymy miłej zabawy z AutoCAD'em.

Niech CAD będzie z Wami!

 

CADomania.pl

Napisz coś tutaj ...
Anuluj
Jesteś gościem ( Zarejestrować Cię ? )
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza ... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
 • Ten komentarz jest nieopublikowany.
  Robert · 06:45 11.01.2023
  Witam żeby pobrać wersję testową musiałem stworzyć swoje konto , pobrałem wersję testową ale licencja trial nie została aktywowana , co robię nie tak ? Taka wersja aktywuje się z automatu ?
  • Ten komentarz jest nieopublikowany.
   CADomania.pl · 20:54 09.10.2023
   Ciężko powiedzieć co robisz "nie tak". Czy aktywowałeś konto, potwierdziłeś co trzeba, że Ty to Ty, poprzez maila? Generalnie po potwierdzeniu maila wszystko powinno działać z automatu
 • Ten komentarz jest nieopublikowany.
  Marim · 10:50 15.07.2019
  Ok, dzięki. Ktoś mnie wprowadził w błąd, że starsze wersje są do pobrania za darmo.
 • Ten komentarz jest nieopublikowany.
  CADomania.pl · 10:47 15.07.2019
  @Marim pisze:
  "Gdzie można pobrać starszą darmową wersję Autocad?"

  Hej Marim! Niestety producent AutoCAD'a nie udostępnia starszych wersji tego programu niż wersja bieżąca. Od kiedy licencje wieczyste zostały zastąpione abonamentowymi, nie zapowiada się aby coś się zmieniło w tej materii. Pozdrawiamy:D
 • Ten komentarz jest nieopublikowany.
  Marim · 09:43 15.07.2019
  Gdzie można pobrać starszą darmową wersję Autocad?