DARMOWE TUTORIALE DESKTO
CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ WIĘCEJ ? DESKTOP
OD 9ZŁ DESKTOP
KURS AUTOCAD PODSTAWY DESKTOP
Previous Next Play Pause
1 2 3 4
CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ WIĘCEJ ? MOBIL
OD 9ZŁ ? MOBIL
KURS AUTOCAD PODSTAWY MOBIL
Previous Next Play Pause
1 2 3
2 Komentarzy

Po darmowym kursie AutoCAD z poprzedniego wpisu - Darmowy kurs AutoCAD, czas na Skróty klawiszowe AutoCAD.

 

skróty_autocad

 

W programie AutoCAD można naliczyć prawie 200 skrótów klawiszowych.

Skróty AutoCAD przypisane są do różnych kombinacji klawiszy. Warto z nich korzystać, chociażby dlatego że przyspieszają prace w AutoCAD'dzie.

 

Skróty AutoCAD, do czego służą?

W różnych biurach projektowych na całym świecie można spotkać najróżniejsze wersje AutoCAD’a. Wersje pełne 3D, wersje płaskie 2D LT, wersje z przed 10 lat oraz te najnowsze. Wszystkie wersje AutoCAD’a posiadają wspólny mianownik - możliwość obsługi skrótami klawiszowymi. Gdy się do nich przyzwyczaimy, trudno sobie wyobrazić pracę w AutoCAD’dzie klikając nieustannie na ikonki. Dlatego skróty klawiszowe są niezbędnym uproszczeniem w codziennej pracy CAD.

 

Na jakiej wersji AutoCAD’a, jakie skróty klawiszowe działają?

Generalnie zasada jest taka, że polskie skróty klawiszowe działają tylko na polskiej wersji językowej AutoCAD’a. Za to anglojęzyczne skróty klawiszowe działają we wszystkich wersjach językowych AutoCAD’a (np. angielskiej, niemieckiej lub francuskiej). Warto więc uczyć się także angielskich słów oraz skrótów, ponieważ z nimi poradzimy sobie wszędzie na świecie. Jedyną różnicą w anglojęzycznych skrótach klawiszowych jest to że musimy je poprzedzić podkreślnikiem czyli dolną kreską _. Dla przykładu: gdy chcemy zacząć rysować okrąg w AutoCAD’dzie, zamiast szukając ikonki „okrąg”, wystarczy wcisnąć na klawiaturze literę O jak okrąg, i wcisnąć „enter” lub wpisać słowo OKRĄG i wcisnąć „enter”. Ten sam efekt uzyskamy w odpowiedniku anglojęzycznym, gdy wpiszemy na klawiaturze _C lub _CIRCLE (ang. okrąg).

 

Skróty klawiszowe AutoCAD, Polskie czy Angielskie?

Niestety producent AutoCAD’afirma Autodesk nie wprowadziła na polski rynek pełnej listy skrótów klawiszowych w języku polskim, w której byłby opisany każdy skrót klawiszowy AutoCAD. Pełną listę skrótów AutoCAD możecie pobrać klikając na ten link – Skróty AutoCAD (WERSJA ANGLOJĘZYCZNA).

 

Napisz coś tutaj ...
Anuluj
Jesteś gościem ( Zarejestrować Cię ? )
lub opublikuj jako gość
Ładowanie komentarza ... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
 • Ten komentarz jest nieopublikowany.
  CADomania.pl · 17:02 03.12.2016
  @Adam pisze:
  "Czy istniej komenda lub zmienna w AutoCADzie aby przełączyć się z polskich komend na angielskie (oraz na skróty angielskie)"

  Angielskie komendy działają na wszystkich wersjach AutoCAD'a. Lecz polskie, tylko na wersji polskiej. Jeśli więc masz wersje AutoCAD'a polskojęzyczną, powinny działać komendy w obu językach. I nie potrzebna są żadne zmiany w systemie.

  Pozdrawiamy:
  CADomania.pl
 • Ten komentarz jest nieopublikowany.
  Adam · 13:38 13.11.2016
  Czy istniej komenda lub zmienna w AutoCADzie aby przełączyć się z polskich komend na angielskie (oraz na skróty angielskie)